Antyoksydacja skóry- profilaktyka przeciwstarzeniowa

Profilaktyka skóry to ważny element pielęgnacji i dbałości o skórę. Czy wiesz, że antyoksydacja skóry to jeden z nich?

To co robimy dla siebie teraz, będzie wynikiem tego jak będziemy wyglądać i sie czuć za 10- 20 lat!

Profilaktyka skóry to działanie przeciwstarzeniowe, jak również redukcja czynników nasilających zmiany skórne, np. trądzik zwykły, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca.

Antyoksydacja skóry – to główny element prawidłowej profilaktyki skóry.

Co to jest antyoksydacja?

Działanie antyoksydacyjne to dostarczenie antyoksydantów, czyli substancji, które neutralizują wolne rodniki. Wolne rodniki powstają w wielu reakcjach chemicznych organizmu, jako produkty uboczne. Powstają również pod wpływem czynników środowiskowych, głownie promieniowaie UV, czy palenie tytoniu.

Wysoki metabolizm skóry, duża jej powierzchnia i oddzielanie wnętrza organizmu od środowiska zewnętrznego powoduje tworzenie się dużej ilości wolnych rodników.

Źródła wolnych rodników to: promieniowanie słoneczene, promieniowanie z ekranów monitorów, trudne warunki pracy (na zewnątrz, pyły, zanieczyszczenia, chemikalia), zanieczyszczenia powietrza, przetworzona żywność, stres, choroby autoimmunologiczne.

Organizm posiada własne systemy antyoksydacyjne i detoksykujące organizm, jednak ilość czynników na które jesteśmy narażeni w tych czasach jest ogromna i procesy organizmu pozostają niewystarczające.

W przypadku przewlekłego kontaktu z czynnikami nasilającymi produkcję wolnych rodników może dojść do nadwyżki wolnych rodników nad naturalnymi antyoksydantami, co prowadzi do STRESU OKSYDACYJNEGO.

Co dzieje się w skórze?

Dochodzi do syntezy mniejszej ilości komórek skóry- fibroblastów, co przekłada się na przedwczesne starzenie się skóry, pojawienie się zmarszczek, utratę jędrności, elastyczności skóry i braku odpowiedniego nawilżenia.

Dochodzi do zaburzonej pracy komórek barwnikowych- komórki barwnikowe układają się w nieregularne skupiska oraz wydzielają zwiększoną ilość melaniny- w skutek powstają przebarwienia na skórze, plamy.

Zmiany następują również w układzie odpornościowym skóry- skóra jest bardziej poddatna na alergie, podrażnienia, nasilenie schorzeń, dermatoz skórnych, tj. atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, trądzik pospolity, trądzik różowaty.

Zaostrzenie trądziku zwykłego, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy. W wyniku stresu oksydacyjnego może dochodzić do zaostrzenia stanu zapalnego.

Stres oksydacyjny to nic innego jak stan zapalny w organizmie. W wyniku rekacji zapalnych w skórze dochodzi do nieprawidłowego, zaburzonego metabolizmu skóry. Skóra staje się podrażniona, nadmiernie reagująca na alergeny, drobnoustroje, czy kosmetyki. Szczególnie dermatozy skórne, tj. trądzik zwykły, trądzik osób dorosłych, przebarwienia, łuszczyca zostają nasilone. Stan zapalny wpływa na większą aktywność komórek barwnikowych, co sprzyja przebarwieniom.

Przemyśl teraz, czy obserwujesz takie zmiany skórne u siebie? Lub masz trądzik, który ciągle powraca?

Antyoksydacja skóry

Skóra jest naszym płaszczem ochronnym, więc nie ma lekko. Codziennie chroni nas przed patogenami, drobnoustrojami, alergenami.

Zabezpiecza organizm i skórę przed nadmierna utratą wody.

Dlatego płaszcz ochronny nie powinien być uszkodzony, a stan zapalany zmniejszony do minimum.

Dostarczenie skórze składników, substancji aktywnych, które będą dezaktywowały już powstałe wolne rodniki oraz spowalaniły procesy powstawania wolnych rodników jest kluczowe.

Dzięki temu, skóra będzie lepiej chroniona, a co za tym idzie- zdrowa.

Działanie antyoksydacyjne skóry to jedne z głównych działań przeciwzmarszczkowych!

Skóra odzyskuje prawidłowy metabolizm, jest lepiej nawilżona i mniej reaguje na czynniki zewnętrzne.

Antyoksydanty są sprawdzonym elementem terapii uzupełniającej każdej skóry, szczególnie z stanem zapalanym, tj. trądzik, trądzik różowaty, łuszczyca, alergie, podrażnienia, uszkodzona bariera naskórkowa, skóra diabetyka, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.

Antyoksydanty wykazują działanie przeciwzapalne, rozjaśniające, detoksykujące- dlatego idealnie sprawdzą się w terapii przebarwień pozapalnych, posłonecznych.

Kiedy stosować antyoksydanty na skórę?

Serum z antyoksydantami stosuj głównie w pielęgnacji porannej. Dzięki temu zabezpieczysz swoją skórę w ciągu dnia przed niekorzystnymi czynnikami. Na serum zawsze nałóż krem z ochroną przeciwsłoneczną (KONIECZNIE). W przeciwnym razie, padające promieniowanie na skórę zniszczy składniki aktywne w serum, bez osiągnięcia efektu terapeutycznego. Dodatkowo, najnowsze badania donoszą, że serum z witaminą C zwiększa działanie ochronne kremu z SPF. Głównie jest to związane z mniejszą reakcją skóry na słońce, tj. rumień, oparzenia.

Stosowanie kremu z SPF w pielęgnacji porannej przede wszystkim chroni skórę przed nadmiernym przenikaniem promieniowania UV ale i również zabezpiecza komórki skóry przed zniszczeniem.

W przeciwnym razie nie będą skuteczne żadne najlepsze sera czy kremy do twrazy, których celem jest regeneracja skóry, jeśli skóra codziennie narażona jest na promieniowanie, które działa destrukcyjnie.

Antyoksydacja skóry- jakie substancje?

Zwróć uwagę na te substancje aktywne o działaniu antyoksydacyjnym: ksantohumol, resweratrol, glukonolakton, witamina C, koenzym Q10, witamina E, retinol, retinal

Zabiegi antyoksydacyjne skóry w gabinecie kosmetologicznym

Zabieg z Ksantohumolem firmy Pro XN to must have tego sezonu!

Ksantohumol to antyoksydant, który naturalnie występuje w szyszce chemielu. Polskim naukowcom udało się tą cudowną substancję zamknąć w kompleksie, która przenika do żywych warstw komórek skóry!

Zastosowanie tego nowatorskiego rozwiązania pozwala na dostarczenie skórze jednego z najsilniejszych antyoksydantów- jest 30x silniejszy od witaminy C!

Głównie działanie KSANTOHUMOLU to: działanie przeciwstarzeniowe, rozjaśniające, przeciwdrobnoustrojowe oraz poprawa krążenia skórnego.

Głownym zalożeniem marki, z którym utożsamiamy swoje działania w praktyce jest OCHRONA SKÓRY.

Ochrona skóry, czyli regeneracja bariery naskórkowej, jako pierwszej lini obrony i kluczowej w pielęgnacji skóry

Kolejno działanie antyoksydacyjne skóry, aby zmniejszać stan zapalny oraz przedwczesne starzenie skóry.

Więcej szczegółów o zabiegu: Zabieg antyoksydacyjny ProXN

Reasumując Ksantohumol wykazuje silne działanie terapeutyczne, dlatego z powodzeniem stosujemy go:

  • przy zaburzonej barierze hydrolipidowej
  • ze stanem zapalnym, tj. suchość, podrażnienie, nadreaktywność na kosmetyki
  • jako wzmocnienie ochrony przeciwsłonecznej
  • dla skór atopowych, przesuszonych
  • podczas terapii retinoidami doustnymi
  • przy trądziku różowatym, trądziku zapalnym

Zabieg nawilżający z silną antyoksydacją marki PCA skin

Rozświetlający, dotleniający zabieg zwalczający oznaki starzenia. Głównym jego zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami, powstającymi na skutek stresu oksydacyjnego oraz działania czynników zewnętrznych.

Zabieg opiera się na trójfazowym działaniu, w którym każda faza działa na innym poziomie skóry, aby osiągnąć optymalne efekty. Ujędrnia, spłyca drobne linie i zmarszczki, głęboko dotlenia. Pozostawia skórę czystą, gładką i promienną. Zabieg idealny jako przygotowanie skóry przed większym wydarzeniem, czy na pierwszy raz.

Kluczowe składniki zabiegu tu: niacynamid, pantenol, ekstrakt z grzybów Candida, które oczyszczają skórę i regnerują.

Więcej szczegółów o zabiegu: Terapie PCA skin

Chcesz dowiedzieć się, czy Twoja skóra potrzebuje antyoksydacji?

Prowadzę darmowe konsultacje kosmetologiczne, na których oceniam Twoją kondycję skóry i dziele się wiedzą, jak dbać o skórę w domu.

Jeśli korzystasz z booksy to, tu i teraz możesz dogodnie znaleźć wolny termin dla siebie i swojej skóry!

Do zobaczenia!

REZERWACJA ONLINE

Magali Skin Gabinet Kosmetologiczny

Nigdy nie zapomnij kochać siebie

Scroll to Top