Depilacja laserowa – najczęstsze pytania

Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg, wydawałoby się, że już każdy z niego korzystał i nie ma żadnych wątpliwości! A jednak!

Najczęściej zadawane pytanie to czy faktycznie włosy nie odrastają i czy boli?

Jestem certyfikowanym specjalistą z zakresu depilacji laserowej, a więc fundamentem mojej pracy jest rzetelna konsultacja, na której omawiam najważniejsze czynniki wpływające na efektywność zabiegu! Jeśli tutaj się zgadzamy i nie ma żadnych przeciwskazań to statystycznie są cudowne efekty! Ale tylko takie podejście jest skuteczne!

Przygotowałam spis pytań i odpowiedzi, które najczęściej nurtują przy depilacji laserowej!

Przejdź przez nie wszystkie i bez obaw korzystaj z tego zabiegu!

Czy depilacja laserowa to trwała metoda?

Ja nie obiecuje gruszek na wierzbie. Według definicji FDA (Agencja Żywności i Leków) depilacja laserowa to długotrwała redukcja liczby odrastających włosów po wykonaniu całej serii zabiegowej, która trwa dłużej niż naturalny cykl wzrostu włosa około 12 miesięcy.

Nie oznacza to usunięcia włosów w 100% na stałe. Taka jest fizjologia, dowiesz się o tym czytając dalej.

Ilość włosów po całej serii zabiegowej jest dużo mniejsza o około 80%, odrastają słabsze i jaśniejsze. Statystycznie ilość włosów, która odrasta po serii zabiegowej jest akceptowalna przez klientów i cieszą się z efektu!

Jeśli jednak występują zaburzenia hormonalne, cukrzyca, schorzenia autoimmunologiczne włosy mogą odrastać szybciej ale ewentualna konieczność golenia włosów wiąże się z dużo większym komfortem.

Czy 6 zabiegów depilacji laserowej to maksymalna ilość?

Ilość zabiegów jest uśredniona i jest stosowana przez wzgląd na doświadczenie zabiegowców i badania naukowe.

Wykonanie 6 zabiegów statystycznie pozwala osiągnąć gładką skórę, jednak nie u każdego będzie to maksymalna ilość zabiegów.

Okolice twarzy, bikini oraz ud mogą potrzebować większej ilości zabiegów. Po zakończonej serii zabiegowej zalecam obserwację, jeśli włosów przybywa wykonujemy jeszcze zabiegi. Wszystko zależy też od Twoichh oczekiwań.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Tutaj należy zwrócić uwagę na zasadę działania lasera. Laser emituje wiązkę laserową, której celem jest cebulka włosa i jej podgrzanie nawet do 70 stopni! Dlatego odczuwamy ciepło, gorąco oraz wrażenie kłucia. Taka temperatura powoduje zniszczenie cebulki włosa, która nie odrasta. Niższa temperatura nie zniszczy włosa.

Odczucie podczas zabiegu związane jest z technologią, zastosowanymi parametrami, możliwością chłodzenia, indywidualną wrażliwością, a nawet nastrojem, czy poziomem stresu.

Pracuje na laserze diodowym światowego producenta. Laser wyposażony jest w system chłodzący oraz podczas zabiegu dodatkowo schładzam skórę, dla jeszcze większego komfortu. Zastosowanie chłodzenia zmniejsza odczucia, jednak nie eliminuje ich całkowicie.

Tak dla porównania. Czy każdy z nas korzysta z znieczulenia u stomatologa? Dlatego jeśli dla Twojej koleżanki jest to odczuwalny zabieg, nie znaczy, że będzie dla Ciebie!

Kiedy są pierwsze efekty?

Pierwszy efekt widać już po około 10-14 dniach! Następuje wtedy proces wypadania włosa, który został zniszczony podczas zabiegu

Efekt zabiegu może się różnić u innej osoby.

Czy na zabieg trzeba zapuszczać włosy czy zgolić?

Na zabieg koniecznie golimy włosy. W przeciwnym razie dojdzie do ‘spalenia’ włosa na skórze, poparzenia i zerowego efektu. To niewątpliwy atut zabiegu, że nie musimy ‘zapuszczać’ włosów.

Czy depilacja laserowa jest droga?

Depilacja laserowa to długoterminowa inwestycja w siebie! Serie zabiegową wykonujesz jeden raz, a poźniej wedle potrzeby 1-2 razy w roku.

Na cenę zabiegu składa się technologia, doświadczenie zabiegowca, wiedza, bezpieczeństwo. Jeśli to Twój piorytet to dobrze trafiłaś/eś!

Czy zabieg można łączyć z depilacją woskiem?

ABSOLUTNIE NIE! Podczas woskowania wyrywamy cebulkę, na którą działa laser! Jeśli raz na jakiś czas korzystasz z wosku to wystarczy odczekać 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem, jeśli regularnie to przynajmniej 2 miesiące!

I absolutnie nie wyrywaj podczas serii zabiegowej nawet jednego włosa, chyba, że chcesz aby został 

Dlaczego włosy odrastają po serii zabiegowej?

Taka jest nasza fizjologia. Mimo upływu długiego czasu odkąd usuwanie włosów zaczęło być naturalne to organizm dalej produkuje włosy, aby ochronić nasza skórę przed urazami, zimnem, gorącem ..

Zabieg jest skuteczny w około 80-90% i tyle pozbywamy się owłosienia. Średnio 10% może jeszcze odrastać (taki efekt osiągniemy, gdy nie ma innych czynników wpływających na wzrost włosa).

Po zakończonej serii zabiegowej, mieszki włosowe mogą się regenerować i stąd pojawiają się nowe włosy. To jest normalne, to jest nasza fizjologia.

Ilość włosów nie wraca do stanu przed zabiegiem. Dla długotrwałego efektu zalecam wykonanie zabiegów tzw. przypominających średnio 1-2 w roku.

Dlaczego nie mogę wykonać tylko jednego zabiegu? Już po pierwszym widzę zadowalający efekt!

Tak, już po pierwszym zabiegu widać różnicę! A po drugim to już w ogóle! I okazuje się, że nie wracasz na kolejne.. co wtedy się dzieje?

Każdy włos posiada swój cykl wzrostu włosa. Tak samo włosy na skórze głowy, inaczej przez pół życia bylibyśmy bez włosów..

Cykl wzrostu włosa trwa średnio 12 miesięcy. Składa się na niego 5 faz, najważniejsze to 3 fazy. Faza aktywnego wzrostu, faza wypadania włosa, faza spoczynku.

Faza aktywnego wzrostu jest najdłuższa, a dwie pozostałe trwają krócej. Jednak nie wszystkie włosy rosną równocześnie! Oznacza to, że około 30% mieszków włosowych jest w fazie aktywnego wzrostu na dana okolicę ciała, a reszta wypada i tak w kółko.

Ilość mieszków włosowych na 5 cm2 skóry to nawet 50! Jeden zabieg nie zredukuje aż tyle!

Dlatego musimy wykonywać zabieg przez cały okres trwania cyklu wzrostu włosa.
Jeśli nie wykonasz min 6 zabiegów w regularnych odstępach czasu, niestety ale większość włosów odrośnie i nie będziesz zadowolony/a z efektu.

Efekt niepełnej serii utrzymuje sie maksymalnie do 3 miesięcy

Dlaczego zabieg należy wykonać średnio co 6 tygodni, a nie wcześniej?

Jest to związane z fazą wzrostu włosa. Po zabiegu włos wypada, przestaje rosnąć, natomiast aby zabiegi były skuteczne musimy odczekać, aż urosną nowe włosy, czyli średnio 6 tygodni.

Czy można usunąć jasne włosy?

Jasne włosy mają mniej barwnika, który pochłania wiązkę laserową, dlatego efekty będą dużo mniejsze. W przypadku jasnych włosów zawsze wykonuje próbę laserową, aby ocenić skuteczność. Jasne włosy potrzebują też większa ilość zabiegów.

Dlaczego na bikini odrasta mi najwięcej włosów?

W tej okolicy włosy położone są najgłębiej oraz jest to okolica hormonozależna, a jak pamiętamy z okresu dojrzewania, to hormony odpowiadają za wzrost włosa. Okolica bikini często potrzebuje większej ilości zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Około 8-10.

Efekt zabiegu może się różnić u innej osoby.

Dlaczego nie mogę opalać skóry podczas serii zabiegowej?

Opalona skóra zawiera dużo barwnika, na który działa laser, a laser nie wie, czy to skóra, czy włos. Pochłonięcie zbyt dużej energii prowadzi do poparzenia skóry. Dodatkowo, opalenizna to nic innego jak stan zapalny skóry, a podczas takiej reakcji komórki barwnikowe są bardziej aktywne, co prowadzi do powstania odbarwień i przebarwień skóry, a depilacja laserowa nie jest skuteczna.

Mam zaburzenia hormonalne (PCOS, podwyższony testosteron) czy mogę wykonać zabieg?

Nadmierny wzrost włosa nie jest niczym przyjemnym, dlatego ja zalecam wykonanie zabiegu, jeśli nie koliduje on z przyjmowanymi lekami.

Włosy rosną dużo słabsze, które łatwiej usunąć. Ilość zabiegów jest bardzo uwarunkowana indywidualnie i zazwyczaj jest to większa ilość ale częstotliwość golenia jest dużo rzadsza i komfort golenia jest nieporównywalny.

Masz nadmierny wzrost włosa? Nie zastanawiaj się!

Co wtedy, gdy włosy jednak odrastają?

Najważniejsze jest wykluczenie przeciwwskazań przed pierwszym zabiegiem oraz prawidłowe wykonanie zabiegu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, a włos dalej rośnie należy zastanowić się, czy nie jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi, o których nie wiemy, suplementacją, przyjmowanymi lekami, które mogłyby wpłynąć na wzrost włosa. Taką sytuację widać podczas pierwszych zabiegów.

Od tego zależy skuteczność zabiegu

Prawidłowa kwalifikacja do zabiegu: kolor skóry, kolor włosa, grubość włosa, wykluczenie przeciwwskazań oraz zastosowane zaleceń okołozabiegowych:

  • zaprzestanie depilacji woskiem i kremem
  • przestrzeganie czasu pomiędzy zabiegami
  • wykonanie minimalnej ilości zabiegów
  • braku zaburzeń hormonalnych
  • braku suplementacji na porost włosów
  • zaprzestania opalania w czasie serii

Mam nadzieje, że jeśli długo zastanawiasz się nad zabiegiem to teraz nie masz wątpliwości

Dzięki większej wiedzy, wiesz teraz na co zwracać uwagę i nie masz obaw przed brakiem skuteczności!

Masz jeszcze inne pytanie? Zadzwoń 797 810 818 lub napisz maila, wiadomość prywatną na social mediach! Możesz również umówić się na konsultację, gdzie dobierzemy zabieg do Twoich potrzeb.

Cena, jak wygląda zabieg, czy jak się przygotować- znajdziesz w zakładce depilacja laserowa LightSheer.

Jeśli nie chcesz dłużej czekać, to już zarezerwuj wizytę!

REZERWACJA ONLINE

Scroll to Top