Zabiegi na zmarszczki

Szukając dla siebie idealnego zabiegu często chcemy poprawić kondycję skóry, nadać jej witalności, czy sprawić, aby wyglądała zdrowo i promiennie. Jakie zabiegi przychodzą nam na myśl w pierwszej kolejności? Zabiegi na zmarszczki, odmładzające czy liftingujące. Działanie w kierunku odmłodzenia skóry to główne wyzwanie współczesnej kosmetologii. W tym wpisie poznaj zabiegi kosmetologiczne o działaniu odmładzającym, redukującym zmarszczki czy liftingującym.

Jakie korzyści dla skóry przynoszą zabiegi na zmarszczki?

  • stymulacja komórek skóry- fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny, dzięki temu skóra staje się zagęszczona, bardziej napięta i jędrna, a zmarszczki mniej widoczne. Stymulacja jest głównym procesem przeciwzmarszczkowym.
  • działanie antyoksydacyjne, które pozwala na redukcję wolnych rodników. Przyczyniają się one do uszkadzania komórek skóry i pogłębiania zmarszczek. Aby ten proces spowolnić należy stosować antyoksydanty.
  • działanie złuszczające, które powoduje przyspieszenie odnowy komórkowej, aby uszkodzone i nieprawidłowe komórki zastępować nowymi.
  • nawilżenie i wzmocnienie funkcji barierowej naskórka. Im bardziej skóra nawilżona tym mniejsze ryzyko powstawania zmarszczek oraz zmarszczki nie są już tak widoczne.
  • działanie przeciwzapalne, ponieważ każdy stan zapalny powoduje uszkodzenie komórek, a tym samym przyczynia się do przedwczesnego starzenia skóry.
  • rozjaśnienie, redukcja przebarwień.
  • uszczelnienie naczyń krwionośnych
  • poprawa krążenia krwi oraz dotlenienie i detoksykacja

Mezoterapia igłowa jako zabieg na zmarszczki

Mezoterapia igłowa to zabieg, który dostarcza składników odżywczych w głąb skóry za pomocą iniekcji. Zabieg najczęściej oparty jest na podaniu kwasu hialuronowego, witamin A, E, C, czynników wzrostu, peptydów, aminokwasów, które budują komórki skóry, DMAE. Skuteczność zabiegu zawdzięczamy temu, że wyżej wymienione substancje podane są w głąb skóry, w miejsce gdzie ich efektywność jest największa. Mezoterapię igłową możemy porównać do serum, ale z pewną różnicą. Składniki aktywne zawarte w serum muszą pokonać barierę naskórkową, aby dostać się głębiej ale nie dalej niż naskórek. Natomiast podczas mezoterapii bariera ta jest pokonana, a składniki aktywne trafiają od razu do naskórka lub do skóry właściwej. Obecnie ilość preparatów do mezoterapii jest tak szeroka, że pozwala to na indywidualne dobranie do aktualnej kondycji skóry. Więcej na temat mezoterapii przeczytaj na mojej stronie Magali Skin mezoterapia igłowa

Peelingi chemiczne jako zabiegi na zmarszczki

Zabiegi z zastosowaniem peelingów chemicznych, inaczej kwasy lub złuszczanie to popularne procedury w gabinetach kosmetologicznych. Złuszczanie chemiczne to wykorzystanie substancji o charakterze kwaśnym, których zastosowanie stymuluje regenerację skóry, odnawiając naskórek i remodelując skórę właściwą. Wyróżniamy peelingi bardzo powierzchowne, powierzchowne, średnio głębokie i głębokie. Użycie danego peelingu zależy od zamierzonego celu terapeutycznego, w tym np. działanie przeciwzmarszczkowe, odmładzające. Procedura aplikacji peelingów jest indywidualnie dobrana do kondycji skóry, stopnia jej wrażliwości oraz obecności innych zmian skórnych.

zabieg na zmarszczki

Do najpopularniejszych peelingów należą kwasy owocowe, które różnią się pomiędzy sobą głębokością działania. Pod wpływem działania kwasów dochodzi do naturalnego gojenia, czyli znoszone warstwy są odbudowywane na nowo. Działanie peelingów chemicznych nie opiera się wyłącznie na działaniu złuszczającym ale również regulującym, nawilżającym, czy przebudowie skóry. Peelingi chemiczne są najczęściej wybierane przez specjalistów w walce z fotostarzeniem, objawami starzenia, przebarwieniami, trądzikiem, łojotokiem, czy powierzchownymi bliznami. Więcej na temat peelingów chemicznych przeczytaj na mojej stronie Peelingi chemiczne PCA skin w Magali Skin

Stymulatory tkankowe jako zabiegi na zmarszczki

Współczesna kosmetologia wychodzi na przeciw objawom starzenia oraz powstałym zmarszczkom. Obecnie trend polega na stymulacji skóry do produkcji kolagenu, aniżeli stosowania wypełniaczy! Stymulatory tkankowe to substancje powodujące namnażanie się komórek skóry- fibroblastów. Im ich więcej, tym więcej ich wytwarza kolagen, a skóra staje się bardziej zagęszczona. Stymulacja skóry to wbrew pozorom naturalny proces. Podawane substancje aktywne stymulują pracę skóry bez ingerencji wypełniaczy. Najczęściej wykorzystywany jest kwas hialuronowy, kolagen oraz polinukleotydy. Dla skóry objętej zmarszczkami, opadającym owalem, czy utratą jędrności to metoda przynosząca zamierzone rezultaty! Więcej na temat stymulatorów tkankowych przeczytaj na mojej stronie Stymulatory tkankowe w Magali Skin

Mezoterapia mikroigłowa jako zabieg na zmarszczki

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na naturalnej stymulacji skóry do pracy. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnego kartridża z igłami w celu wytworzenia stanu zapalnego w skórze. Stan zapalny stymuluje skórę do naturalnej regeneracji. Podczas jednego zabiegu powstaje nawet 2 mln mikrokanalików, które następnie zostają odbudowane przez kolagen, a skóra staje się zagęszczona i jędrna. Istotą zabiegu jest samo nakłuwanie skóry, jako efekt odmładzający czy przeciwzmarszczkowy, natomiast zabieg można wzbogacić o czynniki wzrostu (Aq skin solutions), czy antyoksydanty (Ksantohumol), aby przyspieszyć regenerację skóry. Zastymulowane komórki skóry dzięki mezoterapii mikroigłowej powodują, że skóra staje się bardziej wygładzona i promienna. Więcej na temat mezoterapii mikroigłowej przeczytaj na mojej stronie Mezoterapia mikroigłowa w Magali Skin

Tak jak widzisz, zabiegi na zmarszczki czy zabiegi odmładzające polegają głównie na stymulacji skóry do produkcji kolagenu, regeneracji, nawilżeniu oraz złuszczaniu. Każdy zabieg kosmetologiczny należy dobrać do aktualnej kondycji skóry i jej potrzeb. Przy wyborze zabiegu warto również zwrócić uwagę na okres rekonwalescencji, czas przebudowy skóry oraz przeciwwskazania.

Zabiegi na zmarszczki Katowice

W Magali Skin, każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której odpowiem na wszystkie Twoje pytania dotyczące zabiegów przeciwzmarszczkowym, opowiem Ci, jak będzie przebiegał zabieg, ile serii musimy wykonać oraz na jakie efekty możesz liczyć. W swoim gabinecie korzystam wyłącznie ze sprawdzonych preparatów.

Jeśli masz pytania dotyczące zabiegów na zmarszczki lub inne dotyczące pielęgnacji skóry, napisz do mnie w formularzu poniżej. Jestem tutaj dla Ciebie!

Magali Skin Gabinet kosmetologiczny Katowice

Scroll to Top