Pielęgnacja skóry świadoma, naturalna, zdrowa.

Świadoma pielęgnacja skóry to holistyczne ujęcie wielu czynników, które wpływają na kondycję skóry. Jeśli nie wiesz jakie to czytaj dalej!

Świat pędzi, a my razrm z nim .. a co z naszym ciałem i skórą?

Wyobraź sobie na ile czynników jesteś narażony/a w ciągu dnia- zanieczyszczenia, alergeny, suche klimatyzowane powietrze, żywność, promieniowe UV, stres itd ..

Myślisz, że nie ma to wpływu?

Ma OGROMNY.

Przeczytaj o najważniejszych czynnikach, które REALNIE wpływają na kondycję skóry, czy tego chcesz czy nie!

Twoja skóra jest problematyczna, czujesz swędzenie lub pojawia się zaczerwienienie?

W pierwszej kolejności pędzisz do drogerii, aby jak najszybciej sobie pomóc ale czy wiesz jak? Sięgałeś/aś porady specjalisty w doborze kosmetyków? Ile razy po kosmetyku nie zauważyłeś/aś realnych efektów, a nawet pogorszenie kondycji skóry?

Obalam jeden z MITÓW.

W obecnych czasach głównym problemem w gabinecie kosmetologicznym jest pojawienie się zaskórników, grudek, trądziku w wieku dojrzałym (po 25. roku życia).

Czy wiesz jakie są przyczyny pojawienia się zaskórników, grudek, nadmiernego błyszczenia skóry?

Jedne z wielu to:

 • Zaburzenia hormonalne (PCOS, hiperandrogenizm, hirsutyzm, insulinooporność).
 • Dieta bogata w węglowodany proste, tłuszcze trans.
 • Schorzenia przewlekłe, stres.
 • Niedobór witamin.
 • Zaburzenia gospodarki węglowodanowej, pracy jelit.
 • Niewłaściwa pielęgnacja (np. olejowanie skóry).

Co wtedy robisz?

Najczęściej sięgasz po matujące, złuszczające produkty, na bazie kwasów, aby pozbyć się niedoskonałości.

Często jednak takie działanie jest zbyt agresywne dla Twojej skóry!

Oznacza to, że skóra z takim problemem nie potrzebuje tylko złuszczenia i mechanicznego oczyszczenia, co często robisz za pomocą peelingów złuszczających, ale zapominasz o nawilżeniu! Skóra potrzebuje pomocy w regeneracji, PONIEWAŻ pojawienie się grudek, przetłuszczenia może właśnie świadczyć o przesuszeniu skóry i jej obronie przed tym w postaci wydzielenia nadmiaru sebum!

Podane przyczyny to jedne z wielu i tak jak widzisz- pielęgnacja jest na samym końcu! Natomiast nie należy o niej zapominać! Dobrze dobrana pielęgnacja gabinetowa oraz domowa pozwala na widoczne uspokojenie zmian, a przede wszystkim dostarczenie składników nawilżających, odbudowujących jej płaszcz ochronny oraz łagodzących stany zapalne, o których tak często zapominamy !

Zwróć uwagę na:

 • Dwuetapowe oczyszczenie- wiesz na czym polega?
 • Regenerację skóry zamiast jej złuszczanie- czy to możliwe?
 • Codzienne stosowanie kremu z filtrem- wiesz, że to jedyny krem przeciwzmarszczkowy?

Tutaj zarezerwuj czas na konsultacje

Nie od dziś wiadomo, ze jesteś tym co jesz!

Pisze o skórze, a nagle o diecie? TAK! Nawet najlepsza pielęgnacja dobrana przez specjalistę, nie przyniesie widocznych rezultatów jeśli Twoja higiena życia oraz sposób odżywiania nie są na optymalnym poziomie!

Kochasz słodycze, a jednocześnie Twoja skóra jest poszarzała, szorstka i pojawiają się zaskórniki, które ciągle wracają? Przyczyną może być dieta!

Przykładowo: jeśli borykasz się z atopowym zapaleniem skory, łuszczycą, trądzikiem to istota odpowiedniej diety jest niezwykle ważna! Istnieją produkty, które będą uzupełnieniem terapii skórnych oraz te, po których dochodzi do pogorszenia kondycji skóry.

pielęgnacja skóry

Wysoki indeks glikemiczny produktów jest Ci znany? Jeśli nie, czytaj dalej.

Dieta o wysokim indeksie glikemicznym powoduje duży wyrzut insuliny, co kolejno stymuluje wzrost stężenia IGF-1 (insulinopodobny czynnik wzrostu), a następnie hormonów androgenowych (m.in. testosteron) – są to czynniki należące do grupy ryzyka rozwoju trądziku!

Najnowsze doniesienia naukowe informują, że u osób z trądzikiem zauważono nadmiar IGF-1 w skórze objętej stanem zapalnym! Wpływa na nasilenie stanu zapalnego oraz nadprodukcję sebum!

Gruczoł łojowy jest bardzo wrażliwy na wysokie stężenia tych hormonów w organizmie, dlatego tak ważna jest kontrola zaburzeń hormonalnych oraz odpowiednia dieta.

Plus jest taki i trzeba to podkreślić, że aktywność gruczołu jest bardzo indywidualna! Nie u każdej osoby nadmiar słodyczy spowoduje pogorszenie skóry! Jesteś tym szczęściarzem? 

Dieta dla zdrowej skóry powinna opierać się na
 • produktach o niskim indeksie glikemicznym,
 • produktach nieprzetworzonych
 • suplementacji Omega-3 oraz witaminy D (zawsze sprawdź poziom przed suplementacją)
 • produktach o niskim potencjale zapalnym

Najnowsze doniesienia naukowe informują, że u osób z trądzikiem zauważono niedobór witaminy D, a jej niski poziom sprzyja nasileniu stanu zapalnego!

Wysoki metabolizm skóry, duża jej powierzchnia i usytuowanie na granicy dwóch środowisk zewnętrznego i wewnętrznego, powodują, że w obrębie skóry nieustannie dochodzi do produkcji nadmiernej ilości WOLNYCH RODNIKÓW.

Konieczna jest ich neutralizacja, aby nie dopuścić do stresu oksydacyjnego, a w tym uszkodzeń komórek i stanu zapalnego!

W tym pomagają nam ANTYOKSYDANTY! Obecne z nami na co dzień! Najpopularniejsze w diecie to witaminy A, C, E, resweratrol (winogrona), beta-karoten (marchewka), koenzym Q10, likopen (pomidory).

Zmieniający się tryb życia nie do końca jest korzystny dla naszego organizmu. Obecnie gonimy za dobrem materialnym, wysokimi wymaganiami wobec siebie oraz przerostem ambicji. Doświadczamy większej ilości bodźców, które zaburzają równowagę organizmu, w tym także skóry.
Dlaczego stres wpływa na skórę?

Już podczas życia płodowego skóra, mózg, układ nerwowy powstaje z tych samych komórek. Skóra posiada swój własny układ neuroendokrynny. Komórki skóry posiadają zdolność do wytwarzania hormonów, neuroprzekaźników oraz neuropeptydów.

STRES MOŻE WYWOŁYWAĆ ZMIANY LUB JE ZAOSTRZAĆ!

Szczególnie chce zaznaczyć wpływ na ZMIANY TRĄDZIKOWE oraz przedwczesne starzenie!
 • W skórze objętej zmianami zapalnymi występuje podwyższony poziom czynników zapalnych. Niektóre z czynników ZWIĘKSZAJĄ produkcje ŁOJU.
 • Objawy takie jak: pieczenie, swędzenie, nadreaktywność, niski poziom nawilżenia. WZMAGA PRODUKCJE ŁOJU.
 • Kortyzol- hormon stresu i jego podwyższone stężenie wpływa na destrukcje włókien kolagenowych i ich opóźniona syntezę ale i NASILA zmiany trądzikowe. Dochodzi do zaburzenia płaszcza naskórkowego, który aby się odbudować WZMAGA produkcję ŁOJU.

Tak jak widzisz, świadoma pielęgnacja skóry to nie tylko kosmetyki! Warto zadbać o higienę życia- czas dla siebie, relaks oraz dobrą, zbilansowaną dietę! 

Spotkajmy się na konsultacji kosmetologicznej, na której powiem Ci jak zadbać o skórę na zewnątrz i od środka!

Co zyskasz dzięki konsultacji kosmetologicznej?

 • Dowiesz się jaka jest Twoja skóra i czego potrzebuje.
 • Poznasz jakie czynniki wpływają na stan Twojej skóry i wspólnie je omówimy.
 • Sprawdzisz, czy Twoje nawyki pielęgnacyjne są dobre, czy trzeba je zmienić.
 • Dowiesz się, czy Twoja skóra sygnalizuje stan zapalny lub inne nieprawidłowości w organizmie.
 • Poznasz prawidłowe zasady świadomej pielęgnacji.
 • Otrzymasz plan terapii zabiegowej stworzony dla Twojej skóry.
 • Dowiesz się, które kosmetyki wybierać.
Scroll to Top