Lipoliza iniekcyjna – nowoczesny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjna i jedna z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki, która jest przeznaczona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto zmaga się z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w trudnych do ,,wyćwiczenia” miejscach. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zabieg, który pomoże zredukować kilogramy nadmiaru tłuszczu.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest bezpiecznym, miejscowym zabiegiem, który wykonuje się kilkukrotnie w celu utrwalenia efektów. Lipoliza iniekcyjna polega na podawaniu specjalnej substancji za pomocą igły i strzykawki, która powoduje rozpad komórek tłuszczowych zwanych adipocytami. Działa to na mechanizmie wywołania niewielkiego miejscowego stanu zapalnego, który sprawia, że adipocyty pękają. Powoduje to uwolnienie tłuszczu zmagazynowanego w komórkach i przekazanie go do krwioobiegu. Następnie tłuszcz trafia do wątroby, a komórki tłuszczowe ulegają rozkładowi i wydaleniu z organizmu. Lipoliza iniekcyjna jest świetnym sposobem na pozbycie się niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej z miejsc, które sprawiają problemy.

Lipoliza iniekcyjna pomaga w przypadku m.in. takich problemów jak:

 • fałdy tłuszczu na brzuchu,
 • podwójny podbródek,
 • poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach,
 • fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy pośladków, ud, kolan,
 • boczki.

Główną substancją, która jest wykorzystywana do zabiegu, jest fosfatydylocholina. Jest to naturalny składnik występujący w każdym organizmie. Ponadto wykorzystuje się również deoksycholan, L-karnitynę, krzemionkę organiczną.

Jak przygotować się do zabiegu?

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Dzięki temu, stanowi on świetną alternatywę dla poważniejszych operacji usuwania tkanki tłuszczowej jak np. liposukcję. W przypadku lipolizy iniekcyjnej istnieją standardowe zalecenia przed zabiegiem:

 • Nie należy 24h przed zabiegiem przyjmować leków przeciwkrzepliwych (aspiryna, acard, leki p/bólowe, leki na ciśnienie).
 • Nie należy w ciągu 24h spożywać alkohol oraz pić dużą ilość kawy.
 • Jeśli korzystasz z innych procedur kosmetologicznych, nie zapomnij powiedzieć o tym kosmetologowi! Nałożenie kilku zabiegów oraz substancji może spowodować reakcję alergiczną!

Po zabiegu należy również zastosować kilka ważnych zasad, żeby nie zepsuć efektu zabiegu lub nie doprowadzić do uszkodzenia organizmu. Do 48 godzin po zabiegu nie należy wykonywać aktywności fizycznej. Zaleca się unikania rozgrzewania tkanek np. w saunie, gorącej kąpieli, czy przy opalaniu.

Przede wszystkim należy pić dużo wody! Składnikiem tkanki tłuszczowej jest m.in. glicerol, a kwasy tłuszczowe po rozpadzie są utleniane do dwutlenku węgla i wody. Dzięki wodzie przyspieszysz usuwanie komórek tłuszczowych z krwioobiegu.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Czas trwania zabiegu to około 30min.

 1. Kosmetolog przeprowadza konsultację dotyczącą m.in. wcześniej stosowanych procedur oraz wykluczenie przeciwwskazań. 
 2. Ocenia partię ciała poddawaną zabiegowi pod kątem blizn, zrostów. 
 3. Oczyszczamy miejsce, w którym będzie podana substancja, która ma doprowadzić do rozpuszczania komórek tłuszczowych.
 4. Dobieramy ilość preparatu indywidualnie, w zależności m.in. od obszaru ciała.
 5. Podajemy preparat w fałd tkanki tłuszczowej wybranych partii ciała.
 6. Powtarzamy zabieg od 1 do 6 razy, w zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć.

Seria zabiegowa jest niezbędna jeśli chcesz usunąć nadmierną tkankę tłuszczową i utrzymać efekty. Ilość potrzebnych zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od metabolizmu tkanki tłuszczowej i oczekiwań. Zabieg powtarzany jest co trzy tygodnie.

Czy redukcja tkanki tłuszczowej tą metodą jest bezpieczna?

TAK! Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykorzystuje naturalne procesy. Wywołując stan zapalny tkanki tłuszczowej, komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi. To samo dzieje się, gdy ćwiczysz i organizm chce wykorzystać zgromadzony tłuszcz jako energię! Lipoliza iniekcyjna jest zdecydowanie mniej inwazyjna niż np. liposukcja, czy chirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej, a także tańsza.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Efekty zabiegu są długotrwałe, jeśli zastosujesz wszystkie zalecenia przed i po, oraz wykonasz indywidualnie dobraną serię zabiegową. Oczywiście lipoliza iniekcyjna nie powoduje, że nadmierna tkanka tłuszczowa przestanie się gromadzić w danym miejscu już na zawsze. Zabieg nie ingeruje w naturalne procesy organizmu. Jeśli połączysz to z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, możesz cieszyć się efektami.

Przeciwwskazania do zabiegu

W przypadku tego zabiegu, przeciwwskazania są bardzo podobne jak do innych. Nie zalecam wykonania, jeśli występuje u ciebie jeden z podanych poniżej czynników:

 • Ciąża, laktacja
 • Choroby nowotworowe do 5 lat
 • Opryszczka, choroby bakteryjne, wirusowe lub grzybicze
 • Ostre choroby nerek i wątroby
 • Nadmierna otyłość
 • Choroby krwi
 • Choroby autoimmunologiczne (łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, Hashimoto)
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Epilepsja
 • Wirusowe zapalenie wątroby i HIV
 • Nietolerancja na soje
Lipoliza iniekcyjna Katowice

Jeśli szukasz dobrego gabinetu medycyny estetycznej, który wykona skuteczny zabieg lipolizy iniekcyjnej, to Magali Skin jest miejscem dla ciebie! Przeczytaj więcej o wykorzystywanych przeze mnie produktach, przebiegu zabiegu i umów się na konsultację!

Scroll to Top