Jakie zabiegi kosmetyczne latem?

Skóra, jako pierwsza wystawiona jest na kontakt z promieniowaniem słonecznym! Słońce posiada wiele zdrowych zalet, w tym synteza witaminy D, jednak należy korzystać z niego rozsądnie! Jak zatem pomóc skórze w okresie letnim?

Czy można robić zabiegi kosmetyczne latem?

Generalnie tak. Zależy to od rodzaju zabiegu, wskazań, przeciwwskazań oraz sumiennej ochrony przeciwsłonecznej! Spośród zabiegów kosmetycznych/ kosmetologicznych można wybrać te mniej i bardziej inwazyjne. Latem mimo wszystko lepiej zdecydować się na zabiegi nawilżające, antyoksydacyjne, rozświetlające. Natomiast nie musisz całkowicie rezygnować z zabiegów bardziej inwazyjnych, jeśli to jest dla Ciebie dobry okres. Pamiętać wtedy należy o bezwzględnym stosowaniu kremów z filtrem, ochrony w postaci nakrycia głowy oraz zaplanowaniu takiego zabiegu, aby nie był on tuż przed urlopem! Zawsze decydując się na zabieg dopytuj o okres rekonwalescencji po zabiegu oraz o orientacyjny czas kiedy możesz wystawić skórę na słońce.

Jakie zabiegi są zalecane w okresie letnim?

  • zabiegi nawilżające- okres letni sprzyja większemu przesuszeniu skóry z powodu wysokich temperatur, klimatyzacji, chlorowanej wody, czy kąpieli morskich. Dobrze jest przed urlopem wykonać zabieg głęboko nawilżający, aby zmniejszyć skutki uboczne i ochronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem! Terapie zabiegowe, które idealnie sprawdzą się przed urlopem to zabiegi PCA SKIN oraz PROXN.
  • zabiegi antyoksydacyjne- promieniowanie UV jest głównym czynnikiem powodującym powstanie nadmiernej ilości wolnych rodników. To cząsteczki, które w nadmiarze powodują uszkodzenia Naszych komórek, w tym skóry. Warto zatem, postawić na zabieg z wykorzystaniem antyoksydantów! Antyoksydanty to ”wymiatacze” wolnych rodników, dzięki którym dochodzi do mniejszych uszkodzeń! Ponadto antyoksydanty działają przeciwzapalnie, a powstanie opalenizny to nic innego jak stan zapalny! Stan zapalny prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry, czy pogłębienia się już powstałych zmarszczek! Naszym ulubionym zabiegiem jest terapia antyoksydacyjna od ProXn na bazie autorskiego Ksantohumolu, który jest 30x silniejszy od witaminy C!
  • zabiegi stymulujące- jeśli do urlopu pozostało przynajmniej miesiąc możesz jeszcze wykonać zabieg mezoterapii igłowej, aby dogłębnie zregernować skórę i ją zastymulować. Pamiętaj jednak, że jest to zabieg iniekcyjny, po którym nie jest wskazana ekspozycja na słońce!

Pielęgnacja skóry latem- o czym jeszcze pamiętać?

  • Nie aplikuj kwasów owocowych i/lub retinolu kiedy w najbliższym czasie planujesz urlop! Skóra może być bardziej uwrażliwiona, scieńczona i mocniej reagować na dużą ekspozycję na słońce, co w konsekwencji prowadzi do przebarwień.
  • Co najmniej 7 dni przed wyjazdem na urlop nie wykonuj peelingów skóry twarzy! Ani enzymatycznych, ani drobno- gruboziarnistych! Pozbawisz tym samym warstwy ochronnej naskórka, co powoduje większą wrażliwość i skłonność do poparzeń!
  • Nie kupuj nowych kosmetyków i nie zabieraj nowych kosmetyków bez przetestowania na urlop! Zmiana wody, temperatury, klimatu może spowodować reakcję alergiczną!
  • Pamiętaj o częstej reaplikacji kremu z filtrem! Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna to dokładanie kremu z filtrem co 2-3 godziny!

Zabiegi kosmetyczne latem

Jeśli jeszcze przed urlopem chcesz zadbać o swoją skóre zapraszam Cię na konsultację kosmetologiczną. Na konsultacji ocenię kondycję Twojej skóry i dobiorę pasujący zabieg. Doradzę jaki krem z filtrem będzie dla Ciebie najlepszy oraz omówię całą pielęgnację domową.

Więcej szczegółów na temat konsultacji znajdziesz tutaj: Konsultacja kosmetologiczna w Magali Skin

Przeczytaj więcej o zabiegach na lato!
Terapie Pca skin
Terapie ProXn

Jeśli od razu chcesz poznać moją ofertę zabiegową zapraszam do Rezerwacji online przez booksy:
Rezerwacja online

Magali Skin

Nigdy nie zapomnij kochać siebie!

Scroll to Top