Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej! Zalety, przeciwwskazania, mity i fakty.

Sposobów oraz produktów, które pozwalają na usunięcie niechcianego owłosienia jest całe mnóstwo. Metody depilacji zaczynają się od maszynek, przez kremy, pasty i woski po domowe fotodepilatory. Nic nie może jednak równać się efektom, jakie można uzyskać podczas zabiegu depilacji laserowej. Dzięki tej metodzie usuwania owłosienia, można pozbyć się włosów na bardzo długi czas. Jak dokładnie działa depilacja laserowa? O tym przeczytasz w moim artykule!

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa opiera się na usuwaniu niechcianego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, który wnika w skórę i uszkadza cebulkę włosa. Światło dociera do cebulki włoska i jest pochłaniana przez melaninę. Tam przekształca na jest w energię termiczną, co nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa, uszkadzając mieszek włosowy.. Następnie komórki macierzyste włosa poddawane są procesowi koagulacji. Dzięki temu zabieg laserowej depilacji jest skuteczny na długi czas. Aby depilacja laserowa była skuteczna, konieczna jest odpowiednia moc wiązki lasera. W zależności od koloru włosa, grubości, ilości, do pełnego efektu należy wykonać depilację w kilku sesjach.

zabieg depilacji laserowej

Laser diodowy – kiedy powstał?

Lasery używane do depilacji laserowej powstały i zostały wprowadzone do użycia w 1997 roku. Od tego czasu taka metoda depilacji cieszy się coraz większą popularnością. O ile na początku niektóre maszyny mogły wywoływać np. nieznaczne podrażnienia, to w dzisiejszych czasach, depilacja laserowa wykonywana jest praktycznie całkowicie bezboleśnie za pomocą nowoczesnych urządzeń np. laseru LightSheer.

Rodzaje depilacji laserowej

W zależności od używanego laseru i sprzętu można wyróżnić kilka różnych rodzajów. Efekt depilacji laserowej może się różnic między osobami z wielu powodów, ale zalicza się też do nich właśnie używany sprzęt.

Wyróżniamy następujące metody depilacji laserowej:

 • depilacja laserem rubinowym – jedna z pierwszych metod depilacji. Stosuję się ją głównie u osób o bardzo jasnej skórze i bardzo jasnych włosach, gdzie inne lasery mogłoby sobie nie poradzić ze względu na brak melaniny. Zabieg ten trwa dłużej i jest mniej bolesny w porównaniu z innymi.
 • depilacja laserem aleksandrytowym – najszybsza metoda depilacji laserowej, która jest skuteczna u osób z różnymi odcieniami skóry. Zabiegi z użyciem tej metody są bardziej bolesne od pozostałych.
 • depilacja laserem diodowym – skutecznie stosuje się ją zarówno do włosów ciemnych, jak i jasnych, nadaje się również polecana dla osób z ciemniejszą karnacją. Dobrze sprawdzi się w przypadku grubych i gęstych włosów.
 • depilacja IPL – nie wykorzystuje lasera, a światło pulsujące. Cechuje się dużą swobodą używania, ale mniejszą skutecznością.
depilacja laserowa

Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Jak w przypadku większości zabiegów, które mają wpłynąć na skórę i strukturę owłosienia, jest szereg zasad, których powinno się przestrzegać. W Magali Skin przed pierwszym zabiegiem depilacji wykonujemy pełną konsultację, podczas której dokładnie omawiam zasady dotyczące zabiegu laserowego usuwania włosów, możliwe przeciwwskazania oraz o czym pamiętać, żeby zabieg był skuteczny.

Pierwszy zabieg depilacji – co musisz wiedzieć?

Pamiętaj o kilku ważnych zasadach przed pierwszym zabiegiem depilacji:

 • nie opalaj skóry min. 6 tygodni przed zabiegiem. Skóra nie powinna być brązowa, świeżo opalona lub pokryta samoopalaczem lub bronzerem. Może to pogorszyć efekt depilacji laserowej lub całkowicie uniemożliwić jego przeprowadzenie, a także istnieje ryzyko powstania oparzeń i przebarwień
 • nie usuwaj włosków przed depilacją za pomocą kremów / wosku / pasty cukrowej / depilatora.
 • nie zażywaj leków / ziół o działaniu światłouczulającym (listę znajdziesz w opisie zabiegu depilacji laserem LightSheer)
 • dzień przed zgól włoski maszynką jednorazową, żeby skóra do zabiegu była gładka,
 • w dniu zabiegu nie używaj balsamów, perfum ani maści w miejscu zabiegu.

Co robić po przeprowadzonym zabiegu depilacji?

Żeby efekty zabiegu depilacji laserowej się utrzymały, a jednocześnie nie było skutków ubocznych w postaci przebarwień, należy również przestrzegać zasad do 2-3 dni po wykonaniu takiego zabiegu. Należą do nich m.in.:

 • nie przegrzewaj skóry gorącą kąpielą / prysznicem czy sauną
 • nie korzystaj z basenu,
 • nie wykonuj wysiłku, który może powodować otarcia,
 • stosuj kremy regenerujące i kremy z filtrem na całe ciało.

Pomiędzy zabiegami depilacji należy dbać o skórę, nie powodować uszkodzeń, otarć i nie opalać się intensywnie, ponieważ skora jest wtedy bardziej narażona na uszkodzenia. Przed kolejnym zabiegiem depilacji stosuj się do zasad wymienionych w akapicie wyżej. Dzięki temu serie zabiegów laserowych będą skuteczne, a Ty będziesz cieszyć się gładką skórą. Brak odpowiedniego przygotowania do depilacji laserowej spowoduje obniżenie skuteczności zabiegów.

Jak często należy wykonywać zabiegi depilacji laserowej?

W celu uzyskania pełnych efektów, należy wykonać serię depilacji laserowej. Ilość zabiegów w serii zalezy od indywidualnych predyspozycji, zaburzeń hormonalnych, schorzeń przewlekłych, przyjmowanych leków. Seria to minimum 6 zabiegów. Po takiej serii zabiegów uzyskujemy najwyższą skuteczność zabiegu i możliwość redukcji niechcianego owłosienia nawet o 90%.

Jakie części ciała możemy depilować laserem?

Zabieg laserowej depilacji jest łagodny dla skóry. Powoduje mniej podrażnień niż tradycyjna maszynka, czy depilacja woskiem.  Z zabiegu depilacji korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Do najbardziej popularnych obszarów należą:

 • depilacja laserowa pach,
 • depilacja laserowa nóg,
 • depilacja niechcianych włosów z części ciała, gdzie ich nadmiar powoduje genetyka, np. na plecach,
 • depilacja okolic intymnych.

Wśród kobiet popularna jest depilacja laserowa bikini. Można tu wyróżnić dwa główne rodzaje takiej depilacji:

 • depilacja brazylijska, która obejmuje usunięcie wszystkich włosów z okolic bikini,
 • depilacja francuska, która polega na usunięciu owłosienia z pachwin i wzdłuż bielizny.
rodzaje depilacji

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Efekty zależą od wielu czynników, do których zaliczamy wymienione wyżej czynniki, czyli grubość włosa, kolor włosa oraz skóry, czy też stosowanie wszystkich zaleceń między zabiegami depilacji laserowej. Skuteczność depilacji laserowej w przypadku odpowiedniego przygotowania wynosi nawet 90% mniej włosków i utrzymuje się przez wiele tygodni. Po depilacji laserowej włos często odrasta cieńszy i jaśniejszy. W późniejszym czasie warto wykonywać zabieg przypominający, który pozwala się cieszyć gładką skórą przez długi czas.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Istnieje kilka przeciwwskazań, których należy przestrzegać, żeby nie doprowadzić do podrażnień skóry lub uszkodzenia.

 • Nie zaleca się wykonania zabiegu depilacji laserowej w przypadku ciąży. Wszystkie zabiegi, które wykorzystują ultradźwięki czy emitowanie energii nie są dozwolone podczas ciąży.
 • w przypadku wszelkich stanów skóry czy zmian, które są widoczne należy unikać depilacji laserowej. Kompletną listę znajdziesz w opisie usługi depilacji laserowej na naszej stronie.  Jeśli nie wiesz, czy możesz wykonać zabieg – zawsze najpierw zapytaj profesjonalisty!
 • oprócz tego przeciwwskazaniem może być: laktacja, przyjmowanie leków światłouczulających, które uwrażliwiają skórę na światło, świeża opalenizna, schorzenia skórne w tym łuszczyca, bielactwo.

Depilacja laserem diodowym LightSheer

LightSheer to nowoczesny laser diodowy firmy Lumenis, którego używam w moim salonie kosmetycznym w Katowicach. Wykorzystuje on dwie długości fali, co pozwala na dostosowanie lasera do różnych rodzajów włosa oraz skóry. Dzięki temu pozbycie się niechcianego owłosienia jest szybkie i skuteczne, a Ty po wykonaniu serii zabiegów możesz cieszyć się gładką skórą na długi czas.

W salonie kosmetycznym Magali Skin, każdy zabieg poprzedzam konsultacją i zbadaniem predyspozycji każdej osoby do zabiegu. W niektórych przypadkach depilacja laserowa musi być powtarzana częściej ze względu na np. zmiany chorobowe, czy hormonalne. Informację, czy będzie niezbędne przeprowadzenie większej ilości zabiegów możesz otrzymać już na starcie terapii lub w trakcie po pierwszych efektach.

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

 • Depilacja laserowa likwiduje włoski od pierwszego zabiegu – MIT. Pojedyncze zabiegi nie powstrzymają w całości wzrostu włosa, więc zabiegi należy powtarzać w seriach co kilka tygodni. Gdy wykonamy wcześniej ustaloną serię depilacji laserowej, możemy cieszyć się gładką skórą.
 • Liczba zabiegów to kwestia indywidualna – PRAWDA. Ilość niezbędnych zabiegów zależy od grubości i koloru włosa.
 • Depilacja IPL jest równie skuteczna jak laser diodowy – MIT. Metoda IPL nie jest laserem, a różnice między depilacją laserową polegają głównie na skuteczności usuwania nadmiernego owłosienia i ilości zabiegów.
 • Zabieg wykonywany w domu jest równie skuteczny co w salonie – MIT. W salonie masz do dyspozycji nowoczesny sprzęt, który został przygotowany przez specjalistów i DLA specjalistów. Dzięki temu przed i po przeprowadzonej depilacji laserowej masz pewność, że nie zostały popełnione żadne błędy, a Ty jesteś w rękach profesjonalisty.
 • Efekt depilacji laserowej uzależniony jest tylko od użytej metody – MIT. Skuteczność depilacji laserowej obejmuje wiele czynników jak struktura włosa, kolor skóry, stan osoby poddanej depilacji czy też częstotliwość wykonywania zabiegów laserowego usuwania włosów.

Depilacja laserowa Katowice

Serdecznie zapraszam Cię do mojego salonu Magali Skin, w którym stosuję wyłącznie sprawdzone metody m.in. wcześniej wymieniony laser LightSheer. Przed pierwszym zabiegiem przeprowadzę z Tobą pełny wywiad, porozmawiamy o tym jak będzie przebiegał zabieg i odpowiem na wszystkie Twoje pytania! Gwarantuję, że czeka Cię bezbolesna depilacja laserowa, a po ostatnim zabiegu skóra będzie gładka jak nigdy dotąd.

Scroll to Top