Depilacja laserowa LightSheer

Nasza technologia depilacji Light Sheer

Laser diodowy LightSheer Quatro firmy Lumenis to nowoczesny laser diodowy, który wykorzystuje dwie długości wiązki– 805 nm oraz 1060nm, dzięki czemu zabieg można dostosować do różnego typu włosów oraz rodzaju skóry (zarówno opalonej jak i ciemnej). Najpopularniejszym wykorzystaniem LightSheer Quattro jest depilacja.
Urządzenie wyposażone jest w technologię chłodzenia kontaktowego ChillTip™, opiera się również na nowoczesnych rozwiązaniach tj.: zabieg bez użycia żelu, ochrona skóry poprzez ciągłe chłodzenie syntetycznym szafirem.


LightSheer to laser z potwierdzonym działaniem w licznych badaniach klinicznych i artykułach recenzowanych, a pacjenci i klienci na całym świecie chwalą sobie bezpieczeństwo, precyzję i efektywność działania.

pielęgnacja skóry

Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej?

Zabieg ze znieczuleniem?

Nie wymaga

Seria zabiegowa?

Tak, przynajmniej 6 zabiegów wykonywanych co 6-8 tygodni

Ile trwa zabieg?

Od 10min do 2h w zależności od ilości partii.

Występuje zaczerwienienie skóry po zabiegu?

Tak, które regeneruje się do około 2 dni.

Ile trwa rekonwalescencja?

Od razu można wrócić do codziennych obowiązków, natomiast delikatne podrażnienie, obrzęk może powodować dyskomfort.

Czy występuje łuszczenie się skóry?

Nie.

Czy zalecana jest ochrona przeciwsłoneczna?
Zdecydowanie tak, przez całą serię depilacji laserowej nie opalamy skóry i stosujemy wysoką ochronę przeciwsłoneczną.
Czy można nakładać makijaż?
Jeśli zabieg dotyczy twarzy, makijaż można nałożyć po 24h
.

Czy zabieg depilacji laserowej jest dla mnie?

Efekty, które zauważysz po depilacji laserowej

Pierwsze efekty depilacji laserowej widoczne są już po PIERWSZYM ZABIEGIU po około 10-14 dniach. Włos zaczyna wypadać oraz następuje znaczna redukcja liczby odrastających włosów. Zdjęcie ukazuje efekt zabiegu u konkretnego klienta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech, stosowania się do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

Usuwanie niechcianych włosów to coraz popularniejsze zabiegi. Do zniszczenia mieszka włosowego wykorzystuje się energię świetlną. Proces ten jest wykonywany przy użyciu specjalistycznego lasera, które emituje intensywne pulsujące światło na skórę. Depilacja laserowa to jedna z usług, jakie wykonujemy w naszym gabinecie Magali Skin w Katowicach.

Przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej ważne jest przeprowadzenie konsultacji, podczas których ocenia się skórę Klienta oraz określa odpowiednie parametry zabiegu. W trakcie konsultacji należy przedstawić informacje dotyczące historii zdrowia, przyjmowanych leków oraz innych czynników, które mogą wpływać na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu laserem.

Po zabiegu następuje dezynfekcja skóry oraz nałożenie kremu zabezpieczającego skórę oraz sprzyjającego regeneracji.

Zabieg depilacji laserowej

Podczas samego zabiegu Klient otrzymuje okulary ochronne, aby zabezpieczyć oczy przed działaniem intensywnego światła laserowego, a specjalista wyznacza obszar zabiegowy dla większej precyzji.

W momencie rozpoczęcia zabiegu laser emituje impulsy światła, które są absorbowane przez barwnik wewnątrz mieszka włosowego – melaninę. Nagromadzenie energii w mieszku prowadzi do uszkodzenia cebulki włosa, co uniemożliwia mu dalszy wzrost. W zależności od obszaru, który poddawany jest zabiegowi, proces ten może trwać od kilku minut do kilkudziesięciu minut.

Po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu skóra może wykazywać pewne oznaki reakcji, które są zwykle tymczasowe i łagodne. Może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk czy uczucie pieczenia na obszarze poddanym depilacji laserowej.

Efekty uboczne

W przypadku depilacji laserowej istnieje również ryzyko wystąpienia innych efektów ubocznych, takich jak przejściowe przebarwienia skóry, uczucie pieczenia, podrażnienie czy powstawanie pęcherzyków. W niektórych sytuacjach może być konieczne stosowanie specjalnych kremów lub innych środków łagodzących, aby złagodzić te objawy. Właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu, zgodnie z zaleceniami specjalisty, jest kluczowa dla minimalizacji ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków.

Depilacja laserem może różnić się w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz używany laser. Dlatego ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej polega na oczyszczeniu obszaru zabiegowego, zaznaczeniu obszarów i opracowaniu całego obszaru.
Podczas zabiegu depilacji laserowej odczuwalne jest zimno, dzięki systemowi chłodzącemu oraz uczucie „igiełek” podczas oddawania strzału lasera.
Po zabiegu następuje nałożenie kremu zabezpieczającego skórę oraz sprzyjającego regeneracji.

Jak wygląda skóra po zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to termiczne uszkodzenie mieszka włosowego, co powoduje podniesienie temperatury skóry oraz stan zapalny. Rekcje skóry po depilacji laserowej uwarunkowane są wrażliwością skóry oraz kolorem włosów. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, pojawia się delikatny obrzęk, natomiast w przeciągu dwóch dni powraca do normy.

Dlaczego potrzebuję serii zabiegów depilacji laserowej?

Seria zabiegowa depilacji laserowej składa się z 6-8 zabiegów, które pozwala na redukcję liczby odrastających włosków o 80-90%.

Seria zabiegowa depilacji laserowej uzależniona jest od cyklu wzrostu włosa, na które składają się fazy wzrostu włosa. Kluczowa jest faza aktywnego wzrostu, co daje najlepsze rezultaty. Średnio podczas jednego zabiegu aż 30% mieszków włosowych jest w fazie aktywnego wzrostu. Przy dużej ilości mieszków włosowych na naszym ciele, proces tez należy powtarzać, aby uzyskać redukcję owłosienia o 85-90%. Ponadto cykl wzrostu włosa trwa około 12 miesięcy i aby uzyskać widoczną redukcję liczby odrastających włosków, należy przez ten czas wykonywać depilację laserową. Tylko wtedy możemy uznać depilację laserową za skuteczną!
 

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji laserowej?

Leki światłouczulające:
-leki przeciwbólowe (np. ibuprofen, diklofenak, ketoprofen, naproksen)
-leki bakteriobójcze (np. azytromycyna, doksycyklina, ciprofloksacyna, tetracyklina)
-leki przeciwgrzybicze (np. gryzeofulwina, itrakonazol, ketokonazol, terbinafina)
-leki przeciwcukrzycowe (np. glipizyd, metformina)
-leki przeciwciśnieniowe (np. amiodaron, atenolol, bisoprolol, kaptoprylk, diltiazem, enalapryl)
-leki psychotropowe (np. amitryptylina, doksepina, haloperydol, karbamazepina, promazyna, prometazyna)
-leki przeciwalergiczne (np. astemizol, cetyryzyna, loratadyna, prometyzna)
-leki sterydowe
-retinoidy
-leki na układ moczowy (furazydyna)
W przypadku przyjmowania innych leków ZAWSZE sprawdzamy, czy wykonanie depilacji laserowej będzie bezpieczne!
Zioła ( w tym herbatki ziołowe, suplementy zawierające zioła)- m.in. dziurawiec, nagietek, szkyp, rumianek.

2-3 dni po zabiegu depilacji laserowej

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

Jeśli masz wątpliwości i nie jesteś pewien, czy możesz skorzystać z zabiegu depilacji laserowej, zadzwoń, a udzielimy informacji, czy zabieg może być wykonany bezpiecznie!

Cennik

Twarz

wąsik

150 zł

Twarz

broda

150 zł

Twarz

cała twarz

300 zł

Bikini

Bikini płytkie (częściowe)

250 zł

Bikini

Bikini pełne (całościowe + okolica między pośladkowa)

350 zł

Bikini

Okolica między pośladkowa

150 zł

Nogi

Łydki + kolana + stopy

350 zł

Nogi

Uda

350 zł

Średnia partia

Pachy

250 zł

Średnia partia

Przedramiona

300 zł

Średnia partia

Ramiona

300 zł

Duża partia

Klatka piersiowa

350 zł

Duża partia

Brzuch

350 zł

Duża partia

Pośladki

350 zł

Duża partia

Plecy

350 zł

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Umów się na konsultację kosmetologiczną.

Każda procedura zabiegowa poprzedzona jest konsultacją, na której szczegółowo dowiadujesz się jaki zabieg spełni Twoje oczekiwania, jak przygotować się do zabiegu, jak będzie przebiegał oraz wszelkie zalecenia po zabiegowe. Jeśli jesteś tutaj pierwszy raz zadzwoń lub umów się online na konsultację kosmetologiczną!

Magali Skin | al. Wojciecha Korfantego 138 w salonie Dziembowski.concept, niższy budynek DL poziom -1, 40-156 Katowice | Tel.: (+48) 797 810 818 | E-Mail: kontakt@magaliskin.pl | NIP: 6252482036

Scroll to Top